روستای تاوا

(روستای تاوا واقع در چهل کیلومتری شهرستان میانه کنار اتوبان زنجان - تبریز)
به کاندیدای اصلح تروباتعهد به مردم وآرمانهای انقلاب اسلامی ودلسوزبه مسائل شهرمان رای میدهیم

بیوگرافی مهندس حسینی


مهندس سید بهلول حسینی در سال 1340 در یک خانواده روحانی در شهرستان میانه بدنیا آمده و دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی و همچنین متوسطه را در همین شهرستان طی کرده است، وی با اتمام سال چهارم دبیرستان که مقارن بود با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، وارد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی شد.

 

وی در مورد آن سالها می گوید:

سال پیروزی انقلاب اسلامی در کلاس چهارم ریاضی تحصیل می کردم که در خرداد سال 1358 در همان رشته که تنها کلاس ریاضی و فیریک در شهرستان بود دیپلم را به اتمام رساندم و در همان سال به جهت علاقه به انقلاب و پاسداری از آرمانهای حضرت امام، وارد سپاه شدم و تقریبا در تمام مدت حضورم در سپاه دارای مسئولیت های مختلف فرهنگی، ستادی و امنیتی بودم، از مسئولیت سپاه (یک شهرستان) تا مسئولیت یک واحد در ستاد کل سپاه خدمت نمودم و بیش از 2 سال افتخار حضور در جبههحق علیه باطل را داشتم، از مسئولیت گروه اعزام از شهر مان تا معاونت سازماندهی لشکر عاشورا در زمان شهید باکری خدمت گذار رزمندگان اسلام بودم.

 

مهندس حسینی در سال 1363 در رشته مهندسی عمران از دانشگاه امیر کبیر تهران (پلی تکنیک) قبول شد، که به علت حضور در جبهه و کار همزمان در سپاه در سال 1369 فارغ التحصیل شد. وی در سال 1374 در رشته مدیریت پروژه ساخت در مقطع فوق لیسانس وارد دانشگاه تربیت مدرس شد که در سال 1377 مقطع کارشناسی ارشد را به پایان رساند. وی در سال 1374 به علت کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی مجبور به استعفا از سپاه پاسداران شد.

 

مهندس حسینی می گوید:

بعد از استعفا از سپاه، تا اوایل سال 82 در نهادهای مختلف انقلابی از جمله بنیاد مستضعفان با مسئولیت های عمرانی مشغول به خدمت بودم.

وی در سال 1382، در زمان آقای دکتر احمدی نژاد که شهردار تهران شده بود وارد شهرداری شده و در طول خدمت مدتی قائم مقام یکی از مناطق شهرداری و مدتی نیز به عنوان مدیر کل ماهنگی مناطق شهرداری تهران تا شروع دوره نمایندگی مجلس هفتم (7/3/83) مشغول خدمت بوده است، تا در خرداد سال 1383 به عنوان نماینده مردم شهرستان میانه، وارد مجلس شورای اسلامی شد،

 

وی در مورد دوران نمایندگی مردم شهرستان میانه اینچنین می گوید:

طبیعتا در ایام نمایندگی مجلس در طول چهار سال، در حد توان امورات مربوط به نمایندگی مجلس شورای اسلامی را انجام می دادم و در عین حال برخی مسائل را به صورت ویژه پیگیری می کردم، از جمله هدفمند شدن یارانه ها و در حقیقت عادلانه شدن آن و نیز پیگیر بیمه همگانی رایگان برای کل ملت شریف ایران نیز بودم که این مورد جزء ایده ها و آرزوهای اینجانب است که هنوز به هدف نهائی نرسیده ام و معتقدم باید شرایطی فراهم گردد تا از در آمد عمومی کشور، همه ملت و مردم شریف مان تحت پوشش بیمه پایه تامین اجتماعی و درمانی(بیمه همگانی) قرار گیرند البته بدیهی است در صورت تحقق بیمه همگانی بیمه های موجود ماهیت تکمیلی به خود خواهند گرفت و طبیعتاً افراد با تمکین بیشتر متناسب با پرداخت هزینه های لازم از بیمه تکمیلی بر خوردار خواهند شد. ضمناً در خصوص بیمه همگانی و محاسن فوث العاده صحبت خواهد شد. لازم به یاد آوری است هیچکدام از موارد فوق مانع از پیگیری خدمات اختصاصی جهت حوزه انتخابی (شهرستان میانه) نگردید که در این مدت کار های انجام شده به منظور اطلاع همشهریان در همین سایت اعلام می گردد.

 

در هفتم خرداد سال 1387 با پایان یافتن دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، مهندس حسینی به نهاد ریاست جمهوری وارد شده و از آن موقع تا به حال در پست های مختلف در این نهاد استراتژیک که معمولاً هم تراز با معاونت وزیر است مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

 

در این ایام ایشان معاون بازرسی ویژه رئیس جمهور ، مشاور پارلمانی نهاد ریاست جمهوری و مدتی نیز بعنوان معاون امور مجلس وزیر جهاد کشاورزی مشغول خدمت بوده اند.

.نویسنده : اکبرشیری ; ساعت ۱:٤۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٧ اسفند ۱۳٩٠